Martin Pastierovič

Martin Pastierovič

Vedúci DMC na Slovensku

Absolvent Katedry žurnalistiky FiF UK
v Bratislave, v spoločnosti Ringier začal pracovať v roku 2000 ako redaktor týždenníka Eurotelevízia. V rokoch 2005 – 2008 viedol bulvárny týždenník Nový Čas Ľudia, následne pôsobil na pozícii šéfredaktora online produktov. V rokoch 2014 – 2016 mal v RAS SK na starosti digitálnu transformáciu. Od roku 2016 pôsobil na pozícii vydavateľa pre magazínové tituly, v súčasnosti vedie vzdelávací program pre mladých žurnalistov Digital Media Campus.

Peter Bárdy

Peter Bárdy

Šéfredaktor Aktuality.sk

Novinár s dlhoročnými skúsenosťami z printových médií a online médií. Jeho špecializáciou sú politické a ekonomické témy súvisiace s Európskou úniou a jej členskými štátmi. Počiatky jeho novinárskej kariéry siahajú do redakcie Žilinského večerníka, kde pôsobil od roku 1997 až do roku 2001, potom bol novinárom v denníku Nový Čas, v rokoch 2002 až 2004. V rokoch 2004 až 2005 pôsobil, ako reportér magazínu LIVE! a od roku 2008 až do súčasnosti pôsobí vo vydavateľstve Ringier Axel Springer SK.

Stanka Harkotová

Stanka Harkotová

Reportérka Aktuality.sk

Vyrastala v blízkosti ukrajinskej hranice, vyštudovala žurnalistiku v Nitre. Pracovala v online denníku Aktuálne.sk, spolupracovala s viacerými mediálnymi projektami vrátane českého webu Neovlivni.cz, pôsobila aj ako mediálna koordinátorka Človeka v ohrození. Dnes pracuje ako reportérka spravodajského portálu Aktuality.sk. Reportáže pravidelne prináša z vojnovej zóny na východe Ukrajiny, v roku 2017 v Mosule sledovala pád Islamského štátu.

Marek Záň

Marek Záň

Vedúci performance marketingu v Ringier Axel Springer SK

Marek Záň bol prijatý na pozíciu online marketingový manažér pre spoločnosti Azet.sk a RAS SK vo februári 2014.
 V rámci svojho pôsobenia sa sústreďuje
na rozvoj sociálnych médií, online marketing a PPC kampane. V minulosti pracoval ako špecialista prevádzky informačných a komunikačných technológií spoločnosti Elcen. V rokoch 2011 – 2012 bol obchodným manažérom spoločnosti Reckitt Benckiser. Pôsobil aj ako sieťový administrátor v spoločnosti FM Group.

Externí lektori

Michal Hvorecký

Michal Hvorecký

Je spisovateľ a prekladateľ, vyštudoval estetiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. V rokoch 2000 až 2003 spoluorganizoval hudobný festival Wilsonic. Žije v Bratislave, kde je vedúcim knižnice v Goethe Institut. Autor románov Posledný hit, Plyš, Eskorta, Dunaj v Amerike a Trol. Vyšli mu tiež zbierka poviedok Silný pocit čistoty, Lovci & zberači, Pastiersky list a Naum, kniha Spamäti z roku 2013 je autorovou autobiografiou. Na motívy jeho textu vznikol film Wilsonov od režiséra Tomáša Mašína.

Timea Keresztényiová

Timea Keresztényiová

Vedúca redakčného tímu Eva a Madam Eva

Narodila sa a vyrastala v Komárne, kde sa začala aj jej kariéra za mikrofónom. Neskôr prešla do rádia Koliba/Okey, kde strávila sedem rokov. V roku 2008 začala písať pre časopis EVA a zároveň jej vyšla knižná prvotina Bez dcéry som neodišla. Okrem nej napísala ešte dalšie bestsellery ako Sama mama a Donevidenia.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Art Director Nový Čas

Tomáš pôsobí v redakcii Nového Času už
 14 rokov. Začínal ako grafik inzercie a za desať rokov sa vypracoval na art directora. Vyštudoval Strednú odbornú polygrafickú školu v Bratislave, odbor reprodukčný grafik. Má titul Mgr. v odbore verejná politika. Svoju kariéru odštartoval v Novom Čase. Aj vďaka Tomášovi úspešne prebehla implementácia newsroomu Nového Času.

Dušan Ondrušek

Dušan Ondrušek

Založil a vedie organizáciu Partners for Democratic Change Slovakia (PDCS), ktorá sa snaží kultivovať priestor pre dialóg, šíriť poznatky a zručnosti pre alternatívne spôsoby riešenia konfliktov, hlavne v oblasti komunitných a verejných konfliktov. Od roku 1990 sa trénersky a konzultačne zameriava prevažne na oblasť organizačného rozvoja, alternatívnych spôsobov riešenia konfliktov a nenásilnej komunikácie. Ako tréner a facilitátor doteraz viedol viac asi 1100 tréningov vo viac ako 40 krajinách.

Peter Ivanič

Peter Ivanič

Je manažér vzdelávacích projektov, vyučujúci a novinár. V rámci vzdelávacieho projektu v Lige za ľudské práva sa snaží prispieť k rozvoju tzv. globálnej žurnalistiky na Slovensku. Tematicky sa zameriava na najrôznejšie rozvojové otázky, od udržateľného rozvoja a klimatickej zmeny po ľudské práva.

Chceš sa prihlásiť?

Na adresu kariera@digitalmediacampus.sk nám pošli svoj životopis
spolu s motivačným listom v anglickom jazyku a my ťa budeme kontaktovať.

Kontakt