Digital Media Campus je vzdelávací program skupiny Ringier Axel Springer Media AG, ktorý bol spustený začiatkom roka 2016 a ponúka žurnalistické vzdelávanie mladým novinárom pracujúcim v rámci skupiny a univerzitným študentom.

V strednej a východnej Európe má Ringier Axel Springer Media AG jedno z najsilnejších zastúpení na trhu a zamestnáva viac ako 1 000 novinárov v tituloch, ako sú denníky Fakt, Blic, Blikk a Nový Čas, či prestížne magazíny ako Forbes, Newsweek Polska a ďalšie. Okrem printových titulov prevádzkuje viac ako 130 online portálov a špeciálne projekty ako NOIZZ pre cieľovú skupinu millennials či start-up projekt Business Insider.

Cieľom programu je pripraviť a vyškoliť talentovaných mladých novinárov vo všetkých aspektoch digitálneho publikovania a motivovať ich pracovať pre tituly akými sú Nový Čas, Aktuality.sk, EVA a mnoho ďalších.

Témy prednášok DMC sa zameriavajú na široké spektrum okruhov od tvorby obsahu cez etiku, právo, marketing až po sociálne médiá.

Okrem Slovenska prebieha DMC aj v Srbsku (pod vedením Nenada Jacimovića, šéfredaktora Blic.rs), v Poľsku (pod vedením Piotra Lęgowského z Onet.pl)a v Maďarsku (zodpovednou je Krisztina Maróy, šéfredaktorka časopisu Glamour). Na Slovensku DMC vedie Martin Pastierovič.

DMC trvá deväť mesiacov a účastníci sa stretávajú každé dva týždne.

Ak máte záujem získať viac informácií o programe, prihlásiť sa, či s nami spolupracovať, kontaktujte nás na kariera@digitalmediacampus.sk.

 

FAQ

Kto sa môže prihlásiť na Digital Media Campus?

Zamestnanec Ringier Axel Springer SK alebo študent magisterského štúdia žurnalistiky, masmediálnej komunikácie a iných príbuzných odborov. Súčasťou Digital Media Campus je aj platená pracovná stáž vo vybranom titule vydavateľstva Ringier Axel Springer.

Ako dlho DMC trvá?

Digital Media Campus trvá deväť mesiacov, počas ktorých sa účastníci stretávajú raz za dva týždne (zväčša piatok). V závislosti od rozvrhu výučba väčšinou prebieha v dvoch dvojhodinových blokoch.

Kedy sa dá prihlásiť do Digital Media Campus?

Prihlasovanie prebieha počas celého roka. Stačí nás kontaktovať a my vám povieme viac.

Ako prebieha pohovor do DMC? Aké dokumenty potrebujem?

Ak ste zamestnancom RAS kontaktujte koordinátorku DMC na kariera@digitalmediacampus.sk a dohodnite si osobné stretnutie a pohovor. Ak ste študentom VŠ so zameraním na žurnalistiku/masmediálnu komunikáciu (a podobné odbory) a máte záujem zúčastniť sa programu, pošlite nám svoj životopis s motivačným listom v anglickom jazyku na kariera@digitalmediacampus.sk. My vás budeme kontaktovať ohľadom osobného pohovoru.

Musím za DMC platiť?

Nie, všetky prednášky, ako aj exkurzie, či účasť na konferenciách v zahraničí sú hradené Ringier Axel Springer Slovakia a pre účastníkov bezplatné.

Kde prebiehajú workshopy DMC?

Väčšina workshopov prebieha v centrále Ringier Axel Springer na Prievozskej ulici 14 v Bratislave, ale občas sa prednášky konajú aj v iných priestoroch, v minulosti napríklad v Coworkingu v Cvernovke na Račianskej v Bratislave.

Čo je podmienkou úspešného absolvovania DMC?

Podmienkou úspešného absolvovanie je účasť na prednáškach a odovzdanie záverečnej práce podľa dohodnutého zadania.

Sme koordinátori z univerzít a radi by sme s vami spolupracovali a umožnili naším študentom zúčastniť sa Digital Media Campus.

V tom prípade nás, prosím, kontaktujte na kariera@digitalmediacampus.sk.

Kto sú vyučujúci na DMC?

Zoznam všetkých vyučujúcich nájdete v sekcií Prednášajúci/Lektori. Väčšina je z interného prostredia RAS, ale spolupracujeme aj s externými lektormi.

 

Chceš sa prihlásiť?

Na adresu kariera@digitalmediacampus.sk nám pošli svoj životopis
spolu s motivačným listom v anglickom jazyku a my ťa budeme kontaktovať.

Kontakt